Ga terug naar alle nieuwsberichten

Dawit als glazenwasser in vaste dienst

Ondernemer Rik van der Woerd (28 jaar) onderneemt al vanaf zijn achttiende en biedt jongens als Dawit graag een kans. Dawit woont nu vier jaar in Nederland, samen met zijn moeder in Barneveld. Hij werkte een korte periode bij twee fastfoodketens, maar kreeg daar niet genoeg uren. Inmiddels werkt hij vier dagen per week als glazenwasser bij de lokale onderneming Rix Dienstverlening. Het WerkgeversServicepunt Regio Foodvalley (WSP) koppelde en ondersteunt van der Woerd en Dawit.

Van der Woerd vertelt: ‘Ons team bestaat uit 10 personen waarvan er 8 mensen fulltime werken. Allemaal in vaste dienst. Toen ik 5 maanden geleden wel een nieuwe kracht kon gebruiken sprak ik Erik Hendriksen van de Oranjerie. Wij waren daar bezig met een klus en ik werd geholpen door een medewerker die ons goed ondersteunde. Erik vertelde dat hij een statushouder was en zo kwam ik op het idee ook iemand een kans te geven. Ik kwam terecht bij accountmanager Ricardo van Rooijen van het WSP’.

Verschil viaduct en aquaduct
Na een kennismakingsgesprek stelde Ricardo kandidaat Dawit aan ons voor. Het klikte en Dawit kon al snel aan de slag. Na een stage van een week en een proeftijd van een maand, is hij nu in vaste dienst bij ons. We werken voor 2500 klanten in Barneveld. Veel glazenwassers werken met de inzet van ZZP-ers. Ik werk graag met een vast team zodat ik weet wat ik aan iemand heb. Dawit heeft het goed naar zijn zin. Hij vertelt: ‘’Het is hier hard werken en best zwaar, vooral als het met een lange telescoop moet gebeuren. Maar ik heb aardige collega’s en ik vind het fijn om een salaris te verdienen. Ook leer ik de taal. ’’ Van der Woerd vult aan: ‘’Zeker, je weet nu het verschil tussen een viaduct en een aquaduct.’’

Ontwikkelen
Van der Woerd: ‘’Toen Dawit startte wist ik van tevoren dat de begeleiding meer aandacht en tijd kost. Maar dat vind ik juist iets een mooie toevoeging aan ons team. Naast de ontwikkeling van Dawit kunnen zijn collega’s zich ook ontwikkelen bij het leidinggeven aan hem. Je brengt veel tijd door op je werk dus het is van belang dat je daar op wat voor manier dan ook jezelf kan ontwikkelen. Dawit verzet veel werk. ‘Ik kan het echt iedere ondernemer adviseren.’’

Lees verder


Gepubliceerd op: 4 Juli 2020